Дома Тагови зглобови

Таг: зглобови

Консумирајте желатин по неколку лажички дневно за да ги обновите зглобовите...

Колагенот е најважниот протеин во нашиот организам кој помага во одржување на цврстината на кожата, косата и ноктите. Денес неговата важност е препозната во...

Народен лек за болки во зглобовите со листови од фикус

Потребни состојки: 50 таблети аспирин 50 таблети аналгин 500 мл чист алкохол од аптека 4 големи листови од Фикус Подготовка: Листовите од фикус убаво се мијат па се сечкаат многу...

Оваа 92 годишна жена ги подмладила коските и зглобовите со помош...

Со текот на годините, нашето здравје станува сè повеќе нежно. Особено на крајот од секој ден, повеќето луѓе страдаат од болка или некоја непријатност....