Направете природно средство од јаболкова киселина и јајце за да го зајакнете организмот.

Имате проблем со коските или сте често уморни? Во тоа може да ви помогне овој стар јапонски лек по рецептот на самураите.

Измијте едно јајце со средна величина и ставете го во чаша, во која се наоѓа 150 мл јаболкова киселина.

Оставете да отстои седум дена.

За тоа време ќе дојде до растворање на лушпата од јајцето и ќе остане само тенката мембрана која ги чува белката и жолчката.

Излупете ја таа мембрана и содржината од јајцето вратете ја во киселината, па добро промешајте.

Употреба: земајте трипати дневно по 10 мл од овој напиток, растворено во чаша со млака вода.

Овој лековит тоник е одличен за здравјето на коските и дава сила и енергија. На тој начин нашиот организам може да ги искористи сите корисни витамини, протеини и калциумот од јајцето.

Потрудете се на најдете домашно јајце.

Пред употреба на природните лекови консултирајте се со вашиот лекар.