Дома Тагови зеленчук

Таг: зеленчук

ДИЕТА – 3 кг за само 3 дена – ПРОВЕРЕНО УСПЕВА!

Во текот на оваа диета се јаде само сирово овошје, зелечнчук, ‘ркулци, семки и јаткасти плодови, плус здрави масла и мед. Се пие само...

Вкусни шницли од карфиол: доказ дека не мора да бидат направени...

Ова е доказ дека шницлите не мора да бидат направени од месо. Ова е одлична идеја за сите оние кои не јадат месо, а овие...

Мени за замастен црн дроб: јадете моркови а одбегнувајте ротквици

При тегоби со црниот дроб, можно е да имате мачнини од блага храна или пак да не го чувствувате мирисот од печените јадења. Ротквицата...

Најбрзо ќе ги излечите воспалените мускули ако го испиете ОВА

Кога ќе претерате со вежбање, а особено кога тоа го правите без преходна подготовка, неизбежно се јавуваат болки во мускулите. Врз појавата – воспалени мускули...

Ако сте гладни: Ова смеете да го јадете пред спиење

Бавното варење на протеини му обезбедува на вашето тело постојано снабдување со аминокиселини во текот на ноќта, со што вие можете да закрепнете од...

Зимницата на баба ми: рецепт за мешана салата

Салатата која можете да ја јадете уште утре. Додадете го зеленчукот кој го имате, залејте со оцет, зачинете по желба, вистинска витаминска бомба за...

Џејми Оливер: две работи ми помогнаа да ослабам преку 10 кг

Познатиот готвач успеал драстично да го промени својот изглед со малку напор. Џејми Оливер (43), кој ја изгради својата кариера како еден од најпознатите готвачи...

Вкусни лазањи со зеленчук

Потребни состојки: 500 г лазањи 500 г печурки ¾ шолја зелена пиперка сечкана ¾ шолја сечкан кромид 3 чешниња лук ситно сечкано 2 тегли...

Јаболките и праските на врвот: Кои намирници се најмногу, а кои...

Секоја година светската организација која работи под името Environmental Working Group (EWG) објавува список на овошје и зеленчук кои во себе содржат најмногу и...

Јадете Келераба, ќе бидете здрави и слаби

Овој зеленчук ќе го намали ризикот од појава на камен во бубрег и ќе го намали зголемениот крвен притисок. Ако сакате брзо да се заситите...