Дома Тагови зеленчук

Таг: зеленчук

Јадете Келераба, ќе бидете здрави и слаби

Овој зеленчук ќе го намали ризикот од појава на камен во бубрег и ќе го намали зголемениот крвен притисок. Ако сакате брзо да се заситите...

Ако ве мачи опстипација – ова е лекот за вас

Од сите пореметувања на кои се изложени цревата, најзачестеното е хронична опстипација. Причината за болеста пред се’ лежи во недоволно движење и намерното запирање...

Домаќински совети: Како најлесно да ги наострите ножиците, да ги исчистите...

1.Вашите ножици повторно ќе бидат остри ако земете едно парче алуминиумска фолија и го пресечете неколку пати со тое ножици. 2.Ако сте се извалкале со...

Јадете го ОВА, па ќе го стопите целуитот, дури и од...

За идеална линија, витко и згодно тело, потребно е многу труд, но тоа веќе го знаете. Она што можеби не го знаете, а експертите...

Сите имаме во себе клетки на ракот – еве што треба...

За да се спречи, но и да се излечи ракот, треба најмногу да се обрати внимание на навиките. Здравата исхрана е многу важна. На...

Исчистете го фрижидерот за 5 минути – ќе биде како нов

Со добра организација и со помош на неколку совети, фрижидерот за кратко време ќе ви заблеска. ​ Знаете дека фрижидерот мора да го исчистите па психички...

Го пиеме секој ден а може да предизвика канцер на дојка?

-Една студија спроведена во Норвешка, откри дека оние луѓе кои пијат по 3 чаши млеко на ден, имаат трипати поголема шанса за развој на...

Ќе се чудите што сè ќе излезе од вашите црева! 3...

-Овој оброк ги чисти фекалните наслаги во цревата и со самото тоа ја намалува телесната тежина, а бонусот од ваквата исхрана е што ја...

Вистината за студијата која тврди дека од шпагетите нема да се...

За жал, не можете туку така да навалите на шпагетите... ​ Неодамна научниците им дадоа причина за веселба на сите љубители на тестенините: новата студија која...

Медицинска диета – 7 кг за 7 дена

-Овој режим на исхрана е доста ригорозен, но за седум дена значително се намалува тежината. Во текот на оваа диета не смее да се...