Дома Тагови зеленчук

Таг: зеленчук

Ако ве мачи опстипација – ова е лекот за вас

Од сите пореметувања на кои се изложени цревата, најзачестеното е хронична опстипација. Причината за болеста пред се’ лежи во недоволно движење и намерното запирање...

Домаќински совети: Како најлесно да ги наострите ножиците, да ги исчистите...

1.Вашите ножици повторно ќе бидат остри ако земете едно парче алуминиумска фолија и го пресечете неколку пати со тое ножици. 2.Ако сте се извалкале со...

Јадете го ОВА, па ќе го стопите целуитот, дури и од...

За идеална линија, витко и згодно тело, потребно е многу труд, но тоа веќе го знаете. Она што можеби не го знаете, а експертите...

Сите имаме во себе клетки на ракот – еве што треба...

За да се спречи, но и да се излечи ракот, треба најмногу да се обрати внимание на навиките. Здравата исхрана е многу важна. На...

Исчистете го фрижидерот за 5 минути – ќе биде како нов

Со добра организација и со помош на неколку совети, фрижидерот за кратко време ќе ви заблеска. ​ Знаете дека фрижидерот мора да го исчистите па психички...

Го пиеме секој ден а може да предизвика канцер на дојка?

-Една студија спроведена во Норвешка, откри дека оние луѓе кои пијат по 3 чаши млеко на ден, имаат трипати поголема шанса за развој на...

Ќе се чудите што сè ќе излезе од вашите црева! 3...

-Овој оброк ги чисти фекалните наслаги во цревата и со самото тоа ја намалува телесната тежина, а бонусот од ваквата исхрана е што ја...

Вистината за студијата која тврди дека од шпагетите нема да се...

За жал, не можете туку така да навалите на шпагетите... ​ Неодамна научниците им дадоа причина за веселба на сите љубители на тестенините: новата студија која...

Медицинска диета – 7 кг за 7 дена

-Овој режим на исхрана е доста ригорозен, но за седум дена значително се намалува тежината. Во текот на оваа диета не смее да се...

Фантастична течна диета со која се слабее 15 кг за 2...

Течната диета спаѓа во брзи диети, многу се ефикасни за намалување на килограмите како и за инстантно слабеење. Не смее да се држи подолго...