Дома Тагови зеленчук

Таг: зеленчук

ЌЕБАПИ ОД ЗЕЛЕНЧУК: брзински ручек од евтини состојки, не верував дека...

Ќебапите од зеленчук се многу едноставни за подготовка, а вкусот им е неверојатен. Првиот пат кога ги направив планирав да бидат прилог на главното...

ЕДНОСТАВНИ ПЛЕСКАВИЦИ ОД ЗЕЛЕНЧУК, ПОВКУСНИ ОД МЕСО: За помалку од половина...

Секогаш подготвувате исти јадења со кои се вртите во круг и немате идеја за некое ново, а вкусно и брзо јадење? Во тој случај...

БРЗА ИЗЛЕАНА ПИТА СО РЕНДАНА ЗЕЛКА: Повкусно јадење без месо не...

Кога ќе го прочитате рецептот, сигурно ќе си речете: „Како ли не не го знаев овој рецепт досега?“ Одлична идеја како да јадете повеќе...

Овие зеленчуци задолжително разделете ги во бавчата: не ги садете заедно...

Постојат растенија кои многу добро растат и се развиваат кога се едни и покрај други, па дури и со помагаат во одбивање на штетниците,...

Ќе имате кромид и за продавање, само засадете му го овој...

Зачинските билки со своите мириси ги одбиваат штетниците од зеленчукот, па затоа добро е да се засадат покрај леите, а просторот можете подобро да...

ВКУСНО, БРЗО И МНОГУ ЗДРАВО: Зеленчукот приготвен на овој начин е...

Не мора да сте вегетаријанци за да почнете да се сладите во вкусниот зеленчук. Приготвен на овој начин тој е повкусен дури и од...

Докажано е најздрава во светот, а никој не ја јаде: Оваа...

Го спречува и намалува оксидативниот с трес, ја прочистува к рвта, поттикнува апетит кај слаби лица, го чисти телото од ток сини - ова...

ХИТ ПИТА: Пита со сирење и компири, за секаква пригода

I РЕЦЕПТ – Пита со сирење готова додека да трепнеш. Питата без кори, со сирење и компир е одлична идеја за брза вечера или...

Ќе имате кромид и за продавање, само засадете му го овој...

Зачинските билки со своите мириси ги одбиваат штетниците од зеленчукот, па затоа добро е да се засадат покрај леите, а просторот можете подобро да...

Јулија нутриционистката: Поздрави се цедените сокови од самото овошје, но во...

Една чаша свежо иседен сок може да замени неколку порции овошје - тврди познатата нутриционистка од Русија. Концентрацијата на витамини и минерали во една чаша...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"