Дома Тагови запечени макарони во рерна

Таг: запечени макарони во рерна

На ова јадење не можете да му одолеете – Тајната за...

Овој рецепт ги воодушеви милиони луѓе ширум светот, а ме воодушеви и мене кога го испробав. Навистина, ова е едно толку вкусно јадење што...

Запечени макарони со сочно сирење – Брзински оброк кој ќе го...

Запечените тестенини со сирење е еден од оние рецептчиња кои први се научуваат и како таков е наменет за почетниците во кулинарството, а за...

Брз и евтин ручек кој ќе ве освои – Едноставни макарони...

Кога сакате да приготвите нешто вкусно, а брзо, овие макарони се одличен избор. Потребни состојки: 300-350 г макарони, 80 г сланина, 1 чешне лук, 1 рамна лажичка, црвен зачински...

Макарони запечени со мелено месо – ручек за десетка

Запечени тестенини со месо е еден од оние рецепти кои се добри кога веќе сè ви е здосадено и сакате полн вкус во устата. Тестенините...

БЕЛА ПИТА ОД МАКАРОНИ: Полесен рецепт од овој нема никаде да...

Идеален појадок или вечера за целото семејство... Потребни состојки: 500 г макарони 1 литар млеко 3 чаши јогурт (од 180 г или 200 мл) 5 јајца 150 г младо сирење сол...

Запечени ПИЦА МАКАРОНИ – Не знаеш за доста!

Многу убав вкус, не можеш да престанеш да јадеш. Потребни состојки: 400 г макарони 300 г печурки -кашкавал произволна количина -мисиркина шунка -суво месо -сирење -кечап -оригано или босилек по вкус -малку путер За прелив: 2...

Макарони со газирана вода: без да ги цедите и да валкате...

Сите ги вариме и ги сакаме макароните, но еве еден полесен начин и побрз, без да ги цедите, без да миете садови, туку едноставно...