Дома Тагови влашка пита

Таг: влашка пита

Правењето на оваа пита е детска игра, без тегнење и развлекување...

Ако ги сакате домашните пити, но не сте премногу вешти со развлекување или тегнење на тенки, тогаш овој рецепт запишете си го, затоа што...

Мали питички како пирошки со сирење, се прават брзо и едноставно...

Може да ги приготвувате за појадок или вечера, а одлични се за различни пригоди како родендени и слави, а може да се послужуваат како...

Тестото се замесува со лажица за 5 минути – најлесната и...

Речиси на сите им е позната влашката пита која е карактеристична по своите спирални ленти, но овојпат го знаевме единствено рецептот за солената варијанта....

ВИТКАНА ПИЦА: Ова е нешто највкусно што сум јадела во последно...

За сите што правече или јаделе „Влашка“ пита, сигурно им е позната постапката на приготвување, а оваа „Виткана пица“ е нешто слично, само што...

ВЛАШКА ПИТА: Кој пробал, знае колку е вкусна

Влашка пита – кој ја пробал знае колку е вкусна. Фотографија и рецепт на Елена Ангелевска. Потребни состојки: 1 кг брашно, 500 мл млеко,...

4 рецепти за влашка пита, која од која повкусна, кој пробал...

I РЕЦЕПТ - Влашка пита – кој ја пробал знае колку е вкусна. Фотографија и рецепт на Елена Ангелевска. Потребни состојки: 1 кг брашно, 500...

Виткана пита со сирење многу вкусна, ништо не останува, цела се...

Питата многу лесно се приготвува, а многу е вкусна и омилена на трпезата. Во овој случај филувана е со сирење, но секој по желба...

Месено сукано за убав ден – пита мека како душа

Фото и рецепт на Ленче Гогова – Пита мека како душа. Нашата драга членка и пријателка Ленче Гогова го објави рецептот за оваа преубава пита...

Не е магија влашката пита туку реалност која исчезнува додека трепнеш...

Рецепт и видео прилог на Валентина Машковиќ: Влашка пита Потребни состојки: 600 г брашно 2 лажички сол 30 г квасец 200 г путер/маргарин 300 г сирење 6 страка млад кромид само...

ВЛАШКА ПИТА: Ова е омиленото јадење на моите дома, меко и...

Ова е омиленото јадење на моите дома. Денес питата ја правев со сирење и праз, а може и само со сирење, со мелено месо...