Дома Тагови висока температура

Таг: висока температура

БЕЗ ЛЕКАРСТВА И СИРУПИ: Природен начин за симнување на висока температура...

Современото познавање на диететиката во случај на болести придружени со треска, сами по себе не бараат некоја посебна медицинска диета. Меѓутоа, на п ациентот...

КОГА ДРУГО НЕ ДЕЛУВА: Природен начин за симнување на високата температура

Зголемената телесна температура над 37°C е нормален одбранбен одговор на телото кога постои присуство на некоја инфекција, но ние сме навикнати тоа да го...

Природни лекови кои ги има во секоја кујна: Еве се што...

Алтернативната медицина се користи уште од дамнешни времиња за лекување на сите болести. Постојат многу билки и намирници кои во комбинација или одделно делуваат...

Оваа храна е дозволена за време на висока температура, во спротивно...

Полесните заболувања кај детето кои се придружени со висока температура како што е настинката, најчесто се надминуваат со внимателна грижа од страна на мајката...

Сируп од липа: за атеросклероза и висок крвен притисок, за настинки...

Рецепт од читател Подолу во текстот, после објаснувањето за својствата и дејствата на липата, можете да ги прочитате класичните рецепти за приготвување на сируп и...

Овој чај го спаси син ми: имаше инфекција на бели дробови...

Кога син ми имаше вирусна инфекција на бели дробови, само овој чај успеа да му ја симне температурата! За среќа наша, една наша пријателка читала...

Ова е лек за сите можни болки на коски, зглобови, мускули,...

Знам дека малку е необичен овој лек, ама ние дома од кога памтам за себе го имаме дома, го прави мајка ми, го правела...

Лиснато турско печиво – вкусно, меко и миризливо

Потребни состојки: 330 г брашно 65 г густин 1 јајце 75 мл масло 200 мл јогурт 1 лажичка сол ½ лажичка шеќер 1 лажичка сув квасец И уште: 150 г сирење 1 лажичка магдонос 100 г...

Лекови од компир за желудник, очи, висока Т, акни, изгореници, срце

Еден човек годишно може да изеде просечно 72 килограми компир. Овој зеленчук може да се приготвува на многу различни начини и многу е вкусен,...