Лиснато турско печиво – вкусно, меко и миризливо

Потребни состојки:

330 г брашно

65 г густин

1 јајце

Loading...

75 мл масло

200 мл јогурт

1 лажичка сол

½ лажичка шеќер

1 лажичка сув квасец

И уште:

150 г сирење

1 лажичка магдонос

100 г путер/маргарин

1 јајце

Деталите погледнете ги во видеото:

Loading...