Дома Тагови винова лоза

Таг: винова лоза

ЛИСТ ОД ВИНОВА ЛОЗА: Еден од најсилните природни лекови, еве како...

Листот од винова лоза има многу витамини, а во поголема количина се издвојуваат: Ц, Е, А, К и Б6, како и ниацин, железо, влакна,...

ВИНОВА ЛОЗА: Листот и плодот се многу лековити и успешни кај...

Виновата лоза е една од најстарите култивирани билки која се одгледува ширум светот. Се дели на две главни гранки: бело и црно грозје, а...

Пробајте сарми во винова лоза, онака како што ги прават во...

Постојат разни сарми, но оние направени со винова лоза се баш посебни... Потребни состојки: 40 листови од винова лоза +- 1 главица кромид 3-4 чешниња лук 100 г ориз 500...

Еве зошто нашите баби го собирале нектарот од винова лоза

Оние кои во својата градина имаат винова лоза, сигурно забележале дека кога ќе се засече стеблото од него започнува да капе бистра течност. Дознајте...