Дома Тагови вежби

Таг: вежби

ФИЗИОТЕРАПЕВТ: Со оваа вежба ќе се исправите за 5 минути, а...

Екипата физиотерапевти од „EFLife“ се залагаат за здрав начин на живеење, што подразбира дневни активности, навики, односот кон себе и другите.. На својот канал...

ВРАТ: Bкочанетocта поминува за помалку од 10 ceкyнди, еве како

Bкочанет вpaт и рамења често се јавува кај луѓе кои работат на компјутери или долго време поминуваат во седечка положба. Исто така, вко-чанетост во...

Славниот руски кардиолог Амосов: Со ова, и на 90 ќе бидете...

Рускиот лекар и светски познат кардиолог Николај Михајлович Амосов дава неколку совети за здрав живот, кои исто така ги почитувал и го доживеал неговиот...

САМО 4 МИНУТИ: Тренинг кој ги топи мастите и го затегнува...

Вашето тело со помош на овие вежби од само четири минути дневно, во текот на еден месец – драстично ќе се трансформира! Вежбите специјално...

За побрзо закрепнување на белите дробови: Со оваа вежба внесувате 7...

Дишењето е витална функција што ни овозможува да живееме и да функционираме. Практично, нема живот без дишење и затоа е поважен од земањето течности...

Трпев болки во стапалата, колената и колковите – овие лесни вежби...

Во текот на минатите години имав болки во коленото поради што ми направија неколку операции, но и натаму некогаш ме болеа и имав неугодно...