Дома Тагови вежби за истегнување

Таг: вежби за истегнување

Се тегнев по 10 минути секој ден, па еве кои промени...

Уште во основно училиште на часовите по физичка култура слушаме дека истегнувањето е многу добро за нашето здравје, за нашата постура и држењето воопшто,...

Едноминутно истегнување за убав грб, исправен и без болки!

Повеќето луѓе кои работат во канцеларија пред компјутер, многу добро знаат што е тоа болка во грбот, вратот и плешките. Оваа болка е последица...