Дома Тагови Велигден

Таг: Велигден

СЛАТКО ЛЕПЧЕ – во семејството традиционално го правиме за Велигден, но...

Фото и рецепт: Дијана Дија Потребни состојки: 1 кг просеано брашно + уште малку за замесување 1 лажичка сол 1,5 коцка свеж квасец 300 мл топло млеко 4 лажици кисела...

Не ги фрлајте зелените оревчиња од Оревовачата-од нив се прави “свето...

Има еден рецепт кој го прават Италијаните. Од зелените оревчиња кои сте ги употребиле за Оревовача, после цедењето прават многу убаво вино. Рецептот иде...

Денес се бришат женските гревови: Велигденски понеделник, на кој се изведуваат...

Денес е Велигденски понеделник – првиот ден после Христовото воскреснување кога станал од својот гроб. Според византискиот обред ова е првиот ден од Светата седмица...

Еве како се прославува Велигден во семејството Маневски од Чаир

-АДЕТИ ЗА ВЕЛИКИ ЧЕТВРТОК: Според старото верување не се вапсуваат јајцата на гладно, инаку ќе сте болни. -Црвеното јајце е симбол на Велигден. Првите три јајца...

Велигденска солена торта, сочна, вкусна, декоративна, раскошна…

Ова е мојата омилена Велигденска солена торта која по својот состав секогаш е иста, само изгледот и се менува во зависност од декорацијата. Сочна...

МОЗАИК ЈАЈЦА – интересна идеја за фарбање на велигденски јајца

Ова е евтина и интересна идеја за декорација на јајца – како да ги фарбате и да ги украсите мозаик јајцата! Ако оваа година сте...

Волшепство од пругасти линии за велигденската трпеза

Шарењето на јајца со гумички е една од наједноставните техники, но не постои дете кое овие разнобојни бои не би му се допаднале. За овој...

Класичен рецепт за милиброд: од 1 кг брашно излегуваат 3 плетенки

Традиционално милибродот или козињакот се приготвува за Велигден. Потребни состојки: 1 кг брашно тип 400 1 коцка свеж квасец 5 јајца 1 мал филџан масло 200 г шеќер 300 мл топло...

Петолебие за здравје, среќа и бериќет – се носи во петоците...

Фото и рецепт: Јованка Ана Ризовска Петолебието се прави на Вечерната богослужба спроти празникот кој го славиме, во спомен на Христовото чудо кога со петте...

Вака ги вапцам јајцата за Велигден: органски, природно и здраво!

Потребни состојки: -јајца -лушпи од кромид -сол -оцет -вода -ластичиња за тегли -масло Постапка: Јајцата измијте ги убаво и сварете ги во вода со неколку лажички сол, 10-12 минути од почетокот на вриењето. Полуизладените...