Забрзајте го слабеењето со овој одличен напиток!

Вежбањето и здравата исхрана се сигурен пат и задолжителен процес од долготрајното губење на вишокот килограми.

Но, доколку сакате тој процес да го забрзате, приготвувајте го секој ден овој напиток и ќе ја исполните својата цел во рекордно време!

Станува збор за најсилниот природен согорувач на мастите, кој неверојатно го забрзува метаболизмот, а најдобар ефект се постигнува доколку се пие на празен стомак.​

Потребни состојки:

2/3 шолја зовриена вода

1 лажичка мед

1 лажица сечкан/рендан ѓумбир

½ лажичка цимет

½ лимон – сок

Постапка:

Сите состојки измешајте ги, па добиениот сок ставете го во микробранова печка на 30 секунди или ставете на оган додека да зоврие.

Штом зоврие тргнете на страна. Оставете да излади на собна температура, па испијте.​

Практикувајте овој напиток да го пиете пред појадок и навечер пред спиење. Можеби затоа, најдобро е првата доза да си ја приготвите одвечер, а втората во текот на денот.​

Доколку овој напиток ви стане навика, можете засекогаш да заборавите на проблемите со вишокот килограми!​