Упорно се обидувате да ги елиминирате мастите околу стомакот, но сите ваши обиди се без успех?

За среќа, постои еден чудесен напиток кој ќе ви помогне да ги елиминирате вишокот килограми.

Меѓутоа, не заборавајте дека без соодветна исхрана и без физичка активност, тешко ќе се ослободите од „гумата околу стомакот“.

Се’ сте пробале и не можете да се ослободите ос тврдоглавите масти на стомакот? Мислите дека нешто не е во ред со вас или дека сте генетски проколнати?

Свесни сте што значи здрава исхрана и што значи физичката активност во програмот за слабеење.

Додадете го само овој напиток од три состојки, па губењето на вишокот килограми ќе стане многу побрзо и поефикасно. Конечно ќе можете да го видите резултатот од вашите досегашни напори.​

Цимет – здравствени придобивки:

-Циметот е богат со железо, калциум, магнезиум и влакна.

-Ја подобрува дигестијата и ја намалува подуеноста.

-Третира запек.

-Помага во лекување на бактериски инфекции.

-Помага за намалување на шеќерот во крвта.

-Помага за намалување на холестеролот.

-Ја елиминира желбата за слатка храна.

-Корисно е за дијабетичари.

Лимон – здравствени придобивки:

-Го регулира вашиот уринарен систем

-Помага во елиминација на токсините.

-Го подобрува имунолошкиот систем.

-Го подобрува здравјето на кожата.

-Помага при слабеење.

-Богат е со витамин Ц и антиоксиданси.

-Ја зголемува енергијата и го подобрува расположението

-Го помага варењето на храната.

РЕЦЕПТ:

Потребни состојки:

1 лажица цимет во прав.

½ лимон –сок или јаболкова киселина во иста количина

2 лажички органски мед.

250 мл вода.

Постапка:

Измешајте ги сите состојки, додадете мед и топла вода. Овој напиток пијте го двапати дневно, во текот на две седмици. Една чаша се пие наутро на празен стомак, а втората пред спиење.

Бидете внимателни, не претерувајте и не ја надминувајте препорачаната доза и период, бидејќи може да биде контрапродуктивно.

Ако не сте сигурни или се сомневате во овој третман, најдобро е да се консултирате со вашиот лекар.