Многумина од нас имаат проблем со спиењето и тоа предизвикува различни непријатни последици. Не можете да спиете, уморни сте и без енергија…

Веројатно тогаш посегнувате по класични лекови кои можат да предизвикаат зависност, а не се баш претерано ефикасни.

Сепак, можете да се свртите кон природните лекови кои нема да ви остават штетни последици.

Овој лек ќе ви помогне да се ослободите од несоницата.

Потребни состојки:

1 банана

½ лажичка цимет во прав

1 литар вода

Постапка:

Излупете ја бананата и ставете ја во зовриена вода, 10 минути.

Потоа добиениот чај процедете го низ сито за да ги одвоите деловите од банан.

Додадете и цимет за да го подобрите вкусот.

Овој чај пијте го еден час пред одење на спиење.