Напиток за подмладување и намалување на килограмите

Потребно:

4 лажици мед

Loading...

1 лажица цимет во прав- цејлонски

600 мл вода

Подготовка:

Во превриена и малку разладена вода додајте ги медот и циметот и добро размешајте. Овој напиток треба да го пиете во текот на целиот ден, рамномерно поделен во 3-4 дози.

Кожата на лицето и телото ќе ви стане мазна и свежа.

Ако сакате да ослабете (циметот го спречува таложењето на мастите):

На празен желудник- половина час пред појадок и пред вечера.

Loading...