Напиток за инстантно стопирање на настинката

Ако се разбудите со болки во мускулите, затнат нос и болно грло, веднаш подгответе го следниот напиток за да го стопирате натамошното напредување на настинката:

Во чаша врела вода ставете:

2 лажици мед

2 лажици вински оцет

2 лажици сок од лимон

1 лажица цимет (цејлонски)

Убаво измешајте ги сите состојки. Се пие во голтки.

Претходна статијаШипката НЕ ГО ГУБИ ВИТАМИНОТ Ц при варење! Помага при настинки и исфрла песок од бубрези
Следна статијаКоја храна треба да се одбегнува за време на менструалниот циклус