Дома Тагови целер

Таг: целер

Со овој напиток исчистете го црниот дроб за три дена

Доколку сакате да ослабете, можеби треба да размислите да го пробате овој рецепт и целосно да го прочистите вашиот црн дроб. Консумирајте го напитокот 3...

Кралски појадок, Смути за блескава кожа

Кељ е намирница која не сме навикнале да ја консумираме сирова, но неговите листови се како млада блитва или спанаќ, кои во сиров облик...

Диета која се држи само еднаш годишно – може да се...

Препораката е да се започне со оваа диета во недела. Трае 13 дена и според искуствата на тие што ја применувале, се губат и...

ПИЈТЕ ГО ПРЕВЕНТИВНО: Овој напиток содржи состојка која е моќен борец...

Репката е зеленчук од суштинско значење за вашиот организам и затоа треба да се има во домот во секое време. Овој зеленчук е богат со...

Напиток за нервозни луѓе кои сакаат да ослабат

Многумина, ананасот го сметаат за крал на овошјето, еве зошто: Во една фелка ананас, или околу 80 – 100 грама се содржат околу 70 проценти...

Медицинска диета – 7 кг за 7 дена

-Овој режим на исхрана е доста ригорозен, но за седум дена значително се намалува тежината. Во текот на оваа диета не смее да се...

Резултати за 72 часа – напиток за слабеење

Нашата исхрана во најголем дел се состои од јаглени хидрати и масти. Особено после празниците имаме обичај да се прејадуваме, а потоа забораваме да...

Еднаш засекогаш – без сало на стомакот со овој ХИТ рецепт

Кога рецептот за овој феноменален напиток за слабеење беше објавен на Youtube, сите полудеа по него! Станува збор за рецептот на Петар Карвел кој пак...