Дома Тагови целер

Таг: целер

Без земја, без полевање, одгледувањето на целер ништо нема ве чини…

Без почва, не бара ниту секојдневно полевање, одгледувањето на целерот на ваков начин ништо нема да ве чини. Можете да го одгледувате во затворена...

НОВАК ЃОКОВИЌ ВАКА ГО БУДИ ОРГАНИЗМОТ: Му го зедоа рецептот и...

Новак Ѓоковиќ е познат по својот исклучително здрав начин на живот, а она што прво го јаде и пие наутро мора да биде најздраво...

ПРИРОДЕН ЛЕК ОД ЦЕЛЕР И МЕД: Лековит сируп против кашлица и...

Комбинацијата од мед и целер има многу лековити својства и се користи како природен лек за третман на кашлица и б олки во грлото....

Љубител сте и јадете масно: Запишете си го овој рецепт за...

Ако сте љубител на масната храна и ако често ја јадете, тогаш запишете си го овој рецепт и започнете да го приготвувате овој здрав...

Салатата од тета Мира, сосем нов рецепт – одличен вкус, гостите...

Рецепт и видео презентација на Ивана од „Шерпица” – Зелка салата со специјален прелив. Пригответе ја оваа „обична” салата на малку поинаков начин и...

Марија откри златна тајна: Се прави едноставно, а за 2 недели...

Доматот одамна е добро познат бидејќи е присутен во секојдневната исхрана на луѓето. Оваа вкусна намирница потекнува од Јужна и Централна Америка, а во...

Чај од брусница и целер за намалување на високиот крвен притисок...

Според статистичките податоци, 70 милиони во САД патат од висок крвен притисок. Хипертензијата го зголемува ризикот од мозочен удар, откажување на бубрезите, болести на...

7 дена – 7 чаши: моќен метод кој го топи салото...

Потребни состојки: 1 краставица 1/4 плод од ананас 1 китка магдонос 1 китка целер Постапка: Измијте ги добро намирниците. Краставицата исечете ја на тркалца заедно со кората. Ананасот внимателно излупете го од...

Целер: лекува кашлица, високи триглицериди, лоша дигестија, дебелина, болести на желудник...

Тајната на целерот е едноставна: содржи многу малку калории и додека го консумирате ви помага да ги согорите мастите во организмот. Целерот главно се состои...

Алкален сок: спас за ЗГЛОБОВИТЕ – ја разбива уричната киселина

Сокот од краставица има голем број здравствени придобивки. Имено, има способност да ја намали температурата на телото, има алкализирачки својства и може ефикасно да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"