Ако црниот дроб ви е преполн со отрови – вие се дебелеете. Овој напиток ќе ве рестартира

Кога црниот дроб е преоптоварен од различни причини, тој веќе не може добро да си ја извршува својата функција.

Луѓето не го зимаат во предвид фактот дека чистиот црн дроб е веројатно најважниот фактор кој одредува дали е можно да се ослабе или тој процес колку и да се обидувате, ќе биде спор или запрен и нема да даде никакви резултати подолг временски период.

Доколку сакате да се ослободите од вишокот килограми, ви советуваме да го пробате овој рецепт и целосно да го детоксицирате црниот дроб.

Консумирајте го овој напиток 3 дена и исчистете го својот витален орган од сите токсини во него.

Како се користи?

Loading...

Консумирајте го овој напиток трипати дневно во текот на три дена. Одбегнувајте тешки оброци во овој период. Јадете свежа здрава храна, за да се олесни целата работа на организмот и да се засили процесот на слабеење.

Потребни состојки:

  • 3 лимони
  • 1 шолја сечкан магдонос
  • 5 стебленца целер
  • 6 шолји вода

Постапка:

Лимоновиот сок, магдоносот и целерот ставете ги во блендер а потоа додадете вода и добро измиксајте. Консумирајте 2 чаши поделени трипати дневно на празен стомак. Повторете ја постапката и следните 2 дена. Потоа направете пауза од 7-10 дена и уште еднаш повторете го третманот.

Loading...