Доколку сакате да ослабете, можеби треба да размислите да го пробате овој рецепт и целосно да го прочистите вашиот црн дроб.

Консумирајте го напитокот 3 дена и исчистите го својот црн дроб од сите токсини и наслаги во него.

Како се користи?

Консумирајте го овој напиток 3 пати дневно во траење од 3 дена. Одбегнувајте тешки оброци во текот на овие три дена. Јадете свежа здрава храна, за да се олесни детоксикацијата на црниот дроб и да се засили процесот на слабеење.

Потребни ви се:

3 лимони

1 шолја сечкан магдонос

5 гранчиња целер

6 шолји вода

Упатство:

Лимоновиот сок, магдоносот и целерот сомелете ги во блендер а потоа додадете вода и добро промешајте. Консумирајте по 2 чаши, 3 пати дневно на празен стомак.

Повторете ја постапката во следните два дена. Потоа направете пауза од 7-10 дена и уште еднаш повторете го третманот.