Дома Тагови торта со пишкоти

Таг: торта со пишкоти

ЛЕТНА ТОРТА СО ЈАГОДИ ЗА 10 МИНУТИ ГОТОВА: Ја направив за...

Оваа торта ја направив за роденденот на брат ми и целата се изеде уште истата вечер, зашто секој побара уште по едно парче. Ваквите...

Никој не ми веруваше дека ја направив за 10 минути, па...

Оваа торта мора да ја направите додека има свежи јагоди. Во секој случај, може да се прави и со замрзнати јагоди, но свежите се...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ПИШКОТИ: Измати, нареди и олади, брза кремаста торта...

Ова е една многу едноставна торта со пишкоти и чоколаден крем, без готвење и без печење. Најдобро е првиот дел од кремот да се...

НЕВЕРОЈАТНО: Млечна торта за 15 минути, за секој ден, многу кремаста...

Многу вкусна торта со пишкоти која се прави неверојатно лесно. Оваа торта ѝ е омилена на мајка ми и таа често на шала вели: ,,Се...

ЧОКОЛАДНА МАРКИЗА БЕЗ ЈАЈЦА: Наједноставна, а најубава, за 1 минута се...

Благородничката торта наречена „маркиза“ е најлесната торта за приготвување, една од добро познатите старински торти. Секој може да ја направи, ќе ви успее од...

КРЕМ ТОРТА СО ЈАГОДИ – Толку е освежителна, исто како да...

Рецепт на Верица Николиќ. Ова е една од оние торти кои ќе сакате да си ја имате запишано во тефтер. Брзо и многу лесно...

НЕ СЕ ПЕЧЕ И ИМА ВКУС НА НАЈДОБРИОТ СЛАДОЛЕД: пишкотите премачкајте...

Кога ќе помислам на некој убав десерт, овој рецепт веднаш ми доаѓа во мислите. Толку е вкусно, има вкус на сладолед и си го...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА ЗА 1 МИНУТА: Направете вкусен десерт набрзинка – никој...

Оваа чоколадна торта со пишкоти е наменета за сите оние кои сакаат многу богат крем. Тортата е чоколадна, а постапката за приготвување е многу...

НЕОДОЛИВА, СОЧНА И МЕКА: Торта од пишкоти со најубавиот крем во...

Ова е совршен рецепт за специјални пригоди или кога ви се јаде баш нешто убаво и слатко. Многу едноставно ио лесно се приготвува, па...

Најубавата и највкусната торта на светот без печење за 20 минути

Рецепт на Сара од Мои Домашни Рецепти. Оваа торта е највкусната торта што некогаш сум ја направила - проверен рецепт. Се подготвува многу лесно,...