Дома Тагови торта со јагоди

Таг: торта со јагоди

ЃУРЃИНА ТОРТА: Лесна овошна торта, целата е мека како снегулка, а...

За сите љубители на лесните торти кои освежуваат, оваа ќе им биде број еден. Целата е мека како снегулка, а сепак убаво се сечат...

ПЛАЗМА ТОРТА: Се прави за 10 минути, не се пече и...

За оваа торта не треба да вклучувате рерна, многу брзо и лесно се приготвува а излегува многу вкусна. Слоевите убаво се прилепуваат еден на...

КАПРИ ТОРТА: Освежителен десерт кој ќе ве освои со комбинацијата од...

На многу лесен и едноставен начин пригответе ја вкусната торта позната како „капри“, а која го обележа нашето детство. Овој колач е толку кремаст...

Оваа торта ми ја направи маж ми за роденден и сите...

Сакам јавно да му се заблагодарам на маж ми за оваа многу вкусна торта што ми ја направи за роденден, а да бидам искрена,...

ТОРТА ВО 3 СЛОЈА ЗА 5 МИНУТИ: Освежителна, лесна, лапни голтни

Оваа торта е лесна и освежителна како сладолед, а толку едноставна за приготвување што и дете може да ја приготви. Одлична за родендени секаква...

СЛАДОЛЕД ТОРТА ОД ЈАГОДИ: Без печење, за 15 минути е готова

Торта со јагоди која се топи во иста како сладолед. Ова е еден вид чизкејк со јагоди, но има толку добар вкус, што откако...

КРЕМ ТОРТА СО ЈАГОДИ – Толку е освежителна, исто како да...

Рецепт на Верица Николиќ. Ова е една од оние торти кои ќе сакате да си ја имате запишано во тефтер. Брзо и многу лесно...

Сладолед торта без печење со јагоди и кекси, готова за 15...

Торта со јагоди која се топи во иста како сладолед. Ова е еден вид чизкејк со јагоди, но има толку добар вкус, што откако...

Брза и лесна сезонска торта, се подготвува за многу кратко време,...

Рецепт на Виолета од Летина Кујна. Брза и лесна торта која може секој да ја направи. Се подготвува за неполн половина час, а е...

Многу вкусна Велигденска торта: лесна, едноставна, брза и без печење

Добро утро, еве еден убав рецепт за овошна тортичка која се приготвува набрзина, за помалку од 20 минути, а може да се послужи за...