Дома Тагови торта со јагоди

Таг: торта со јагоди

ФРЕЈЗЕР ТОРТА: Брза, лесна и евтина, целата во крем, се топи...

Фрејзер торта е традиционален класичен француски десерт со свежи јагоди. Неговото име потекнува од францускиот збор „Fraises“ што значи јагоди. Овојпат направете ја според...

ПРЕДОБРА ТОРТА СО ЈАГОДИ: Може да се прави со печење или...

„Во оригиналниот рецепт беше запишано: торта од крем сирење со вишни“, но бидејќи ниту јас, ниту некој од домашните не ги сака вишните, јас...

ЛЕТНА ТОРТА СО ЈАГОДИ ЗА 10 МИНУТИ ГОТОВА: Ја направив за...

Оваа торта ја направив за роденденот на брат ми и целата се изеде уште истата вечер, зашто секој побара уште по едно парче. Ваквите...

ФАНТАЗИЈА ВКУС – Торта со јагоди и кокос, чудо од рафаело

Најмногу ја сакаме сезоната на јагоди, затоа што со свежо овошје се приготвуваат највкусните десерти каква што е оваа рафаело торта со кокос. Ако...

ЃУРЃИНА ТОРТА: Лесна овошна торта, целата е мека како снегулка, а...

За сите љубители на лесните торти кои освежуваат, оваа ќе им биде број еден. Целата е мека како снегулка, а сепак убаво се сечат...

ПЛАЗМА ТОРТА: Се прави за 10 минути, не се пече и...

За оваа торта не треба да вклучувате рерна, многу брзо и лесно се приготвува а излегува многу вкусна. Слоевите убаво се прилепуваат еден на...

КАПРИ ТОРТА: Освежителен десерт кој ќе ве освои со комбинацијата од...

На многу лесен и едноставен начин пригответе ја вкусната торта позната како „капри“, а која го обележа нашето детство. Овој колач е толку кремаст...

Оваа торта ми ја направи маж ми за роденден и сите...

Сакам јавно да му се заблагодарам на маж ми за оваа многу вкусна торта што ми ја направи за роденден, а да бидам искрена,...

ТОРТА ВО 3 СЛОЈА ЗА 5 МИНУТИ: Освежителна, лесна, лапни голтни

Оваа торта е лесна и освежителна како сладолед, а толку едноставна за приготвување што и дете може да ја приготви. Одлична за родендени секаква...

СЛАДОЛЕД ТОРТА ОД ЈАГОДИ: Без печење, за 15 минути е готова

Торта со јагоди која се топи во иста како сладолед. Ова е еден вид чизкејк со јагоди, но има толку добар вкус, што откако...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"