Дома Тагови торта со јагоди

Таг: торта со јагоди

Сладолед торта без печење со јагоди и кекси, готова за 15...

Торта со јагоди која се топи во иста како сладолед. Ова е еден вид чизкејк со јагоди, но има толку добар вкус, што откако...

Брза и лесна сезонска торта, се подготвува за многу кратко време,...

Рецепт на Виолета од Летина Кујна. Брза и лесна торта која може секој да ја направи. Се подготвува за неполн половина час, а е...

Многу вкусна Велигденска торта: лесна, едноставна, брза и без печење

Добро утро, еве еден убав рецепт за овошна тортичка која се приготвува набрзина, за помалку од 20 минути, а може да се послужи за...

Сладолед торта со нутела, плазма и јагоди – за 15 минути...

Оваа торта мора да ја пробате! Лесна и освежителна, сладолед торта со јагоди, нутела и плазма, која се приготвува за само 15 минути. Потребни состојки: 130...

Торта со јагоди и пишкоти – се приготвува брзо и лесно,...

Тортата со јагоди и пишкоти мора да ја направите додека има свежи јагоди или малини. Се приготвува многу брзо и лесно, а прекрасно изгледа....

Сладолед торта со јагоди – Освежителна, кремаста, со фантастичен вкус на...

Тортата е прекрасна, ќе се уверите. Се приготвува од два муса со вкус на јагода и бело чоколадо, целата е кремаста и освежителна. Потребни состојки: 285-300...

Колач со јагоди: рецептот се шири како вирус, најсподелуваниот за мај...

Колачот е кремаст, освежителен, вкусен, а може да го приготвите за секакви пригоди. Потребни состојки: 400 г мелени бисквити 200 мл џус 450 г свежо несолено сирење (крем...

Ледена торта: не постои сладолед кој е подобар од оваа торта

Потребни состојки: 1 литар млеко 250 г шеќер 2 кесички (20 г) желатин во прав 400 г шлаг во прав 300 г мелени бисквити 500 г смрзнати малини 2 кесички (80...

15 – минутен колач кој освежува исто како сладолед

Потребни состојки: 3 јајца 3 лажици шеќер 3 лажици брашно малку прашок за печиво за крем: 400 мл јогурт 80 г шеќер 500 мл слатка павлака 1 лимон – сок и рендана кора 1...

Кремаст колач со бисквити и овошје кој се приготвува за 15...

Потребни состојки: 8 белки 400 г шеќер 1 лажица оцет За фил: 8 жолчки 200 г шеќер во прав 300 г мелени бисквити 250 г путер/маргарин 100 мл млеко 800 г - 1000 г...