Дома Тагови Торта со банани

Таг: Торта со банани

БАНАНА ТОРТА: Многу вкусна и освежителна, без јајца, брашно и рерна,...

Доколку сакате нешто освежително и лесно, оваа банана торта е полн погодок за вас. Не ви требаат многу намирници за да ја подготвите, а...

Немав ресани, па тортата ја направив со сечкани банани: Мајка ми...

Торта без печење, готова е за 10 минути, единствено што се чека е да се стегне во фрижидер. Многу вкусна торта со банани која...

ЕКСПРЕС ТОРТА: Многу лесна и едноставна за правење, рецептот го добив...

Овој колач е многу вкусен, од оние „лапни-голтни“, а одличен е поради неговата брза и едноставна постапка за приготвување. Рецептот го добив мојата идна...

Никогаш не сум јадела повкусна торта, без печење и без кондензирано...

Оваа торта е целата во крем, па кога ќе ја вкусите веднаш ви се полни целата уста во преубавиот вкус. Лесна е и не...

ТОРТА СО БАНАНИ: Многу брза и едноставна подготовка, сите ми го...

Многу брза и едноставна торта која можете да си ја правите секој ден, а многу е вкусна и може убаво да се декорира, па...

Јогуртна торта која се топи во уста, готова е за 10...

I РЕЦЕПТ – Јогуртна торта со бисквити, без печење – за 10 минути готова. Брза и вкусна торта со јогурт, од неколку состојки, готова...

БАНАНА БАЈКА: За мене ова е најубавиот колач со цели банани

Ако не ми верувате на збор, тогаш направете ја и уверете се, оваа торта е многу, многу вкусна! Особено сите љубители на кремастите торти...

Кремаст колач со плазма и банани, има неодолив вкус

Рецепт и видео презентација на "Да Готвиме Лесно" - Кремаст и лесен колач за кој сите ќе ви побараат уште едно парче. Многу лесно...

Најдобриот колач на светот со банани и орео кекси – може...

Рецепт и видео презентација на Гурман ТВ – Колач со банани и орео кекси. Полн погодок, и вкусо и изгледот – сè говори. Кој...

Чудо од торта со орео готова за пет минути со вкус...

Ова е навистина една многу брза торта, се приготвува со пет состојки, за пет минути, а со вкусот веднаш ќе ве освои. Потребни состојки: 1 кг...