Дома Тагови тироида

Таг: тироида

Огорченоста ја уништува тироидната жлезда – лекар тврди: „Пејте, играјте, бидете...

Д-р Књазкин – Црниот кромид прави чуда! Во продолжение следува рецепт на д-р Игор Књазкин, познат лекар од Санкт Петербург, изнесена во програмата за здравје...

Овој корен ја чисти жолчката, црниот дроб и тироидата, по една...

Овој лек може да делува како лаксатив, а со тоа да ви помогне да го решите проблемот со опстипацијата и да ја регулирате цревната...

ДОМАШЕН ЛЕК ЗА КОСА ПРИ ОПАЃАЊЕ ПОРАДИ ПРОБЛЕМ СО ТИРОИДАТА...

Хашимото е едно од најчестите нарушувања на тироидната жлезда кое се јавува кај еден на 100 па-циенти. Болеста ја открил и опишал јапонскиот лекар...

За силни коски и здрава штитна жлезда: Користете ги лушпите од...

Калциумот има голем број важни функции во работата на организмот. Освен што помага во создавање на коскена маса со што спречува појава на остеопороза,...

Снеже од Битола: Еве како живеам и како се справувам со...

“Нездравото живеење според мене е воедно и најголемата причина за заболувања од овој тип, од сите причини на кои можеме директно да влијаеме (за...

Со промена во исхраната Соња ги стопила јазлите на тироидата –...

Соња Соколовиќ, дипломиран педагог, открива како после многу години успеала да се избори со тешките симптоми на болеста која и го загрозувала животот. Всушност, со...

Штитната жлезда може секој миг да откаже: Ако се појават овие...

Штитната жлезда со облик на пеперутка која е сместена во предниот дел од вратот, може да има драматично влијание врз бројни телесни функции. Ако сте...

Еве како се прави „Оревовача“ по стар рецепт: ја штити тироидата...

Нашите баби и дедовци го обожуваа ликерот од зелени оревчиња. Добро знаеле дека тој е еден од најделотворните лекови. Оревите лекуваат најразлични заболувања, а...

ЕПИДЕМИЈА МЕЃУ ЖЕНИТЕ: Не јадете а се дебелеете? МОРА да го...

Хипотиреоидизам е состојба во која тироидната жлезда не произведува доволно тироидни хормони, кои го регулираат користењето на енергија. Симтомите на хипотиреоидизам обично се појавуваат постепено...

Ќе ве спаси од многу проблеми: лек за штитна жлезда

Проблемите со штитната жлезда не треба да се игнорираат бидејќи може да доведат до сериозни последици. Важно е навремено да забележите некои од симптомите и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"