Дома Тагови сок од морков

Таг: сок од морков

Домашен сок од моркови и јаболка, многу вкусен и здрав, без...

Рецепт на Зорица Алексиќ. Витамински сок од јаболка и моркови, 100 % природен и без конзерванси. Се подготвува исклучително брзо и лесно, а за...

НАЈДОБРИОТ ЛЕК: За желудник и хеликобактерија, без болки, дуење, ждригавица и...

Гастритисот честопати е причинет од хеликобактеријата која во поголеми концентрации може да ја ош тети слузокожата на желудникот и да предизвика чир на желудникот,...

Економичен и здрав густ сок од морков и јаболка без конзерванси

Густ и многу здрав сок од морков, а кој сака, по желба може да додаде и јаболка / Фотографија и рецепт на Ана Пајиќ Од...

МОРКОВ – Крал на витаминот А, елиминатор на хеликобактеријата

Коренот на морковот содржи висок процент на јаглехидрати, белковини, пектин, флавоноиди, комплекс од минерални соли и витамини, витамини од групата Б (голема количина од...

Онколозите се сигурни: Овој напиток значително помага во лекувањето на рак

Природата има ефикасни решенија за сите болести! Ен Камерон успеала да го излекува ракот во четврта фаза само со сок од морков, без хемотерапија, зрачење...

САМО 3 ДЕНА: Нема подобар „чистач“ за дебелото црево и црниот...

Тридневен режим за рестартирање на целиот дигестивен систем. Овој третман му овозможува да се репарира, да ги поправи грешките, да закрепне и да се...

Густ сок од јаболко и морков, здрав и без конзерванси, потсетува...

Ова е основната верзија за сокот кој со години го правам, а овошјето го менувам во зависност од сезоната. Го комбинирав со кајсии, праски, круши,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"