Дома Тагови слатки кифли

Таг: слатки кифли

ПРЕВКУСНИ КИФЛИЧКИ ОД САМО 3 СОСТОЈКИ (ПОСНИ): Се топат во уста,...

Со овој супер евтин рецепт на едноставен начин добивате многу вкусни посни кифлички кои можете да ги филувате со вашиот омилен џем. Тестото се...

Со 1 јајце, малку брашно и јогурт направете слатки кифлички кои...

Ако имате едно јајце, брашно и јогурт не пропуштајте да ги направите овие превкусни слатки кифлички кои се сечат со чаша и се пржат...

Овие кифли никој не го оставиле рамнодушен, меки се како памук...

Ви претставуваме рецеот за слатки домашни кифли поубави од кифлите на која било пекарница во светот. Меки се како душа. Се филуваат со џем...

ОЛГА НЕ КУПУВА НИКАКВО ТЕСТО: Откога го дознав овој рецепт, си...

„Знам дека лебот се прави само од брашно, вода и квасец, ама според тој рецепт секојпат ми излегуваше различно, некојпат со дебела кора, некојпат...

„Само што ги направив- ова се апсолутно најдобрите кроасани, многу вкусни“

Ако имате едно јајце, млеко и брашно, не пропуштајте и направете ги најубавите кроасани во светот. Многу се слични на купечките, но овие се...

СПИРАЛНИ КИФЛИ: Секојпат ме воодушевуваат со вкусот

Едноставно се приготвуваат, декоративни се и многу вкусни! Толку ме воодушевуваат со вкусот, што речиси секоја недела ги правам и задолжително се на нашата...

ФЕДЕР КИФЛИ: Стар начин на подготовка на слатки кифли наросени со...

Фото и рецепт: Марија Херац Потребни состојки: 500 мл млеко 1 квасец 1 лажичка шеќер 2 лажички сол 10 лажици масло 1 кг брашно За премачкување: 250-300 г маргарин или маст 4 лажици шеќер...

Мали, ровки и мирисни…Ја ставаш во уста, а таа се истопува…Ова...

Најмеките, најбрзите и наједноставните! Ви откриваме два рецепти за приготвување на овие ровки кифлички. Не ви се потребни многу состојки, премногу се евтини. РЕЦЕПТ 1...

Превкусни кроасани со нутела, први ги снемува на родендените!

Потребни состојки: 200 мл млеко 200 мл јогурт 1 квасец 50 г 900 г брашно 1 јајце 2 лажички шеќер 1 лажичка сол и уште: 100 г нутела 250 г путер/маргарин Постапка: Одвојте малку млеко, загрејте...

Слатки, меки кифли, готови за 15 минути!

Потребни состојки: 4 јајца 200 г шеќер 200 г кисело млеко 125 г маст/путер/маргарин 1 коцка свеж квасец 1 лажичка сол 1 лимон – кора рендана 1 ванилин шеќер 125 мл млако млеко 50...