Дома Тагови сладок корен

Таг: сладок корен

Искористете ги лековитите билки и со овој рецепт исчистете ги белите...

Познато е дека екстрактите од лековити растенија можат многу да помогнат при опоpaвување на pecпираторниот тракт. Вдишyвањето на миризливи билки кои ги прошируваат дишните...

МАНАСТИРСКИ РЕЦЕПТ ЗА ЛЕКУВАЊЕ КАШЛИЦА: Оваа билка ги чисти белите дробови...

Моќната состојка содржана во слаткиот корен ја прави корисна во чајната мешавина што се правела во старите времиња во манастирите, за лекување кашлица, чистење...

Лек од 3 состојки, лекува вируси, настинка и грип, го зајакнува...

Народен лек против сите вируси, исфрла 1200 различни пато-гени бактерии од телото. Толку е лековит што делува после првото консу-мирање. Ефикасното народно лекување против...

Силата на билките: природен лек кој ги исфрла патогените бактерии од...

Во текстот ќе прочитате за еден кинески народен лек кој се користел многу одамна, но поради ефикансоста се задржал до денес, а се употребува...

Чај за јакнење на организмот и заштита од коронавирусот кој го...

Фото и рецепт: Јелена Павловиќ Овој чај за јакнење на организмот кој го практикуваат кинеските лекари може да послужи како превентива против вирусот кој мометно...

Лекар по кинеска медицина тврди дека ја знае формулата од двете...

Филип Мања, дипломиран лекар по традиционална кинеска медицина, на својот фејсбук профил за пошироката јавност ја откри формулата од лековити билки која се користи...

Стресот е извор на многу болести, а оваа билка ќе ви...

Умот секојдневно го преоптеретуваме што доведува до треперење, засилено и забрзано чукање на срцето, вртоглавица, потење и губиток на здивот. Стравот од било какво негативно...

За брзо смирување на болката во грло – овој напиток од...

Тешко голтате, ве гребе и ве боли грлото? Проследено е со кашлање и кивање? Доколку веќе ги чувствувате првите симптоми од воспалено грло, појдете до...

Хеликобактер пилори, чир на желудник и прочистување на црн дроб ќе...

ЛЕКУВАЊЕ СО БЕЛКА ОД ЈАЈЦЕ Изматете белка од едно јајце со една лажица шеќер во прав па додадете една лажица маслиново масло. Една лажица од оваа...

Ако имате било каков стомачен проблем, решението можеби ќе го најдете...

-Дали имате чести тегоби со стомакот? Ова се неколку природни лекови кои се многу делотворни. Наједноставните традиционални природни лекови за стомак се секако чаевите. На...