Дома Тагови сируп против кашлица

Таг: сируп против кашлица

Природен сируп за ублажување на тешка кашлица и прочистување на белите...

Кашлицата најчесто се јавува како последица на вирусна или бактериска инфекција на респираторниот систем. Освен кашлица може да се јави и течење од носот,...

ЕФИКАСЕН ДОМАШЕН СИРУП ПРОТИВ КАШЛИЦА – Нема на кој не му...

Сува или продуктивна, кашлицата е честа појава особено во време на вирози и настинки. За среќа, имаме повеќе рецепти за приготвување на многу ефикасни...

Овој сируп спречува кашлица како шега веќе од првиот ден на...

За домашниот сируп приготвен од мајчина душица и ѓумбир, велат дека ја лекува кашлицата како од шега. Овој рецепт се споделува од човек на...

Домашен сируп против кашлица и болки во грлото, делува за еден...

Сезона е на настинки, ослабен имунитет, растечен нос, болно грло, кашлица, а слузта се слева низ грло… Потребни состојки: 500 мл вода, 400 г шеќер...

Природен сируп за ублажување на тешка кашлица и прочистување на белите...

Кашлицата најчесто се јавува како последица на вирусна или бактериска инфекција на респираторниот систем. Освен кашлица може да се јави и течење од носот, кивање,...

Сируп од бобинки од бозел за имунитет, вирози и кашлица –...

Фото и рецепт: Ивана Мишиќ – сируп од бобинки од бозел за имунитет “Одлучив да го споделам рецептот кој го правам за моите деца, а...

Чајот од ловоров лист и пиво ги чисти белите дробови, ги...

Алексија Младеновиќ, економист во пензија од Ниш, за чисти бели дробови препорачува ловоров лист и пиво. Кога таа заминала во пензија започнала да ги...

Искуството на Благојче: Овој сируп се прави за 14 дена, невидено...

Споделуваме уште едно искуство на наш читател, почитуваниот г-дин Благојче Трпески, кој несебично за сите читатели на НМД.мк го откри рецептот за приготвување на...

Сируп за воспаление на бели дробови, особено кај деца

Ова е уште еден од лековитите рецепти на билкарот Најдовски, од архивата на неговото семејство. Пишува: Мартин Најдовски Сè што ве интересира во врска со подробностите...