Дома Тагови сируп од бозел

Таг: сируп од бозел

БОЗЕЛ: Магични бобинки кои го штитат срцето, го регулираат запекот и...

Што е бозел? Иако не постои единствен лек за лекување на некоја болест, сепак познавачите на бозелот велат дека неговите бобинки се едно од...

СОК ОД БОЗЕЛ: Нашите баби веруваа дека помага кај овие 8...

Лесно се подготвува, а добар е за сите луѓе. Сокот или чајот од бозел може да излекува алергии, да го забрза сла.беењето, да го...

Како со рака однесено: Маслото од бозел лекува акни, чирови, хемороиди...

Уште многу одамна било познато дека бозелот е многу лековита билка. Нејзините лековити својства помагаат за лекување на најразлични воспаленија, дигестивни пречки, ревматолошки заболувања...

Домашен сок од бозел лекува дури 8 болести: се прави лесно,...

Уште многу одамна го правеа нашите баби, бидејќи овој сок освен што е вкусен и освежителен, тој исто така, е многу лековит. Нашите баби...

Сируп од бобинки од бозел за имунитет, вирози и кашлица –...

Фото и рецепт: Ивана Мишиќ – сируп од бобинки од бозел за имунитет “Одлучив да го споделам рецептот кој го правам за моите деца, а...

Лек од бобинки од бозел: Домашен рецепт кој ги победува вирусите...

Бобинките од бозел дозреваат во септември и почеток на октомври, а од здравите темносини плодови се приготвуваат џем, овошен прав, ликер, вино, а можеби...

Сирупот од бозел го јакне организмот и го чисти од токсини

Навремено наберете си цвет од бозел! Бозелот е богат со антиоксиданси кои ги штитат нашите клетки од оксидативен стрес. Луѓето одамна го користеле за лекување на...

Оваа билка ми го спаси животот – вистинита приказна! (Рецепти за...

Ова е неверојатна и вистинита приказна за човек кој се спасил од смртоносниот канцер. Неговата приказна открива една обична билка која му го спасила животот....