Дома Тагови сирење

Таг: сирење

Пита, ама каква пита… со компир – искрено ви го препорачувам...

Потребни состојки: 1 пакување (250 г) лиснато тесто 5-6 компири со средна величина 100 г шунка 100 г фета 100 г кисела павлака 2 јајца 100 г тврдо сирење/кашкавал 100 мл млеко По...

Ова се моите омилени крекери со сирење – одлични грицки за...

Одлични грицки за пред ТВ. Моментално ова се нашите омилени грицки. Потребни состојки: 1 ½ шолја брашно 2 лажици вода 3 лажици милерам (30% к.павлака) 1 лажица масло 1 лажичка...

Јадете се, а сепак слабеете – во што се крие тајната...

Ако сакате да јадете, а сепак да бидете слаби, тогаш хроно-исхраната е вистинското решение за вас. Иако е смислена во Франција уште во 1986....

Прекрасни банички за 15 минути

Овие банички со сирење можете да ги јадете за појадок, за вечера, а зошто да не и за ручек. Можете да ги послужите кога...

МАСНА ДИЕТА – изгубете 4.5 кг за 2 недели без гладување,...

Идеалната диета веројатно за сите значи исто- да изгледаме како супермодели, а притоа да не мора многу да се жртвуваме, односно да не се...

Путер погача со крем сирење од бабината кујна

Потребни состојки: 40 г свеж квасец 3 јајца 400 мл млако млеко 50 мл масло 700-800 г брашно Сол 1 лажица шеќер 100 г путер 150 г фета за мачкање или крем сирење Постапка: Во...