Потребни состојки:

 • 150 г двопекМ
 • 100 г путер
 • 1 лажица сусам
 • 300 г свежо сирење рикота
 • 300 г кремаво сирење по избор
 • 40 г сечкана рукола
 • сол по потреба
 • црн пипер по потреба
 • 100 г пршута или шунка
 • морков за декорација
 • тркалезен калап

Како се приготвува – погледнете го видеото: