Дома Тагови штрудла со јаболка

Таг: штрудла со јаболка

Сочна пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува...

I РЕЦЕПТ - Пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува со готови кори. Многу вкусна пита со фил од јаболка и...

Пита со јаболка, од само неколку состојки – Ќе ве воодушеви...

Рецепт и презентација на Том Филос – Пита со јаболка. Права старинска пита со јаболка како што порано ја приготвувале: се замесува средно меко...

Штрудла-баклава со јаболка и готови кори, толку е убава и вкусна...

Фото и рецепт: Зорка Јанчева – штрудла баклава. Потребни состојки: 500 г готови кори 1 кг јаболка излупени и изрендани 150-200 г шеќер 150 г маргарин/путер 2 лажици цимет масло за...

Одлично тесто, извонреден вкус, се добиваат две штрудли – една со...

Фото и рецепт: Danijela Coso Потребни состојки: 400 г брашно 100 мл млеко 100 мл вода 100 мл масло 1 лажичка сол 1 сув квасец 3 лажици шеќер 2 кесички ванилин шеќер за фил...

Пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува со...

Многу вкусна пита со фил од јаболка и гриз. Потребни состојки: 500 г тенки кори, 1,5 кг јаболка, 600 г + неколку лажици шеќер, 700 мл вода, 1 ванилин шеќер, 100...

Посна штрудла со јаболка, досега ваква не сте пробале! Оваа мора...

Потребни состојки: 1 пакување готови кори 6 јаболка излупени и изрендани 200 г маргарин /путер, растопен 100 г мелени ореви 4 лажици шеќер, ако сакате може и повеќе 4 лажици...