Дома Тагови шпагети

Таг: шпагети

,,Ова е најбрзиот и најекономичен ручек за нас”, шпагети кои се...

Овој рецепт за тестенини во сос го научив од мајка ми. Таа ни ги правеше кога бевме деца со брат ми, а сега јас...

Ако и вие ги кршите шпагетите кога ги варите, Италијанците имаат...

Италијанците се вон себе и д раматично к убат коса кога ќе видат како некој ги крши шпагетите. Ова за нив е непростливо. Неодамна...

Највкусниот бешамел сос – на овој начин секогаш успева

Рецепт и видео презентација на “најдобри Домашени Рецепти” – како се прави бешамел сос. Бешамел сосот е неизбежен во нашата кујна. Тоа е основен...

Болоњезе сос: оригинален рецепт од еден италијански ресторан

Многу вкусен сос! Потребни состојки: 250 г мелено јунешко месо 250 г мелено свинско месо 100 г сланина 50 г концентрат од доматен сос 50 г путер 3 лажици маслиново масло 1...