Дома Тагови Сардели

Таг: Сардели

Од ОВА цвеќето ќе расцвета како лудо, а особено сарделите

Денес со вас ќе споделам еден трик како да му овозможите на вашето цвеќе убаво да буи и цвета во текот на целата година...

Ова го користам 2 години и САРДЕЛИТЕ цветаат бујно преку цела...

Пеларгонија (Pelargonium), една од омилената балконска билка која е присутна со многубројни видови, облици и бои. Сарделата е цвеќе кое е познато по својата...

Пред да ги изнесете сарделите надвор, треба да го знаете ова:...

Совети како сарделите да бидат бујни, здрави и да цветаат како лyди. Сарделите спаѓаат во најпопуларното цвеќе на нашите простори, и тоа, не само...

Генијален метод за размножување на сарделите – ќе имате толку многу...

Сарделата е едно од најубавите саксиски цвеќиња кое ги краси нашите прозори од мај па сè до есен. Полека, но сигурно доаѓа времето кога...

ПОДГОТВЕТЕ ГИ САРДЕЛИТЕ ЗА ПРЕЗИМУВАЊЕ: Совети од нашата Дракче

Дракче Стевковска е жена која секогаш е насмеана и полна со заразна позитивна енергија со која секому му го разубавува денот. Честопати за себе...

Направете го овој трик, па сарделите ќе цветаат како луди: совети...

Видео презентација на Драгана Михајлови од “Направи Сама-Идеи за креативци” – Совети како сарделите да бидат бујни, здрави и да цветаат како луди. Сарделите...

Направете го овој трик, па сарделите ќе ви цветаат како луди...

Сарделите спаѓаат во најпопуларното цвеќе на нашите простори. И тоа, не само поради преубавиот изглед, туку и поради издржливоста и лесното одржување. Сарделата цвета од...

Направете вака за да ви цветаат побујно сарделите

Во различни временски периоди, домашните сардели бараат различна нега. Од почетокот на пролетта па до крајот на летото, при полевање на ова цвеќе, во водата...