Дома Тагови розен кори

Таг: розен кори

КИКИРИКИ ШТАНГЛИЧКИ ЗА 15 МИНУТИ: Ситни колачи од неколку основни состојки...

За овие ситни колачи потребно ви е само малку време и неколку едноставни состојки кои речиси сите ги имаме во кујна. Сникерс колачот се...

НАЈБРЗА ТОРТА-КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Се топи во уста, за час...

Можеби сте слушнале за „Бела розенка“, колач или торта која се приготвува со купечки „розен“ кори и бел, нежен крем кој има неодолив вкус....

ПОСНА ТОРТА СО СУСАМ И ГОТОВИ КОРИ: На славата сите ме...

Cупер економична и вкусна торта која одлично се сече на коцки или квадари по желба, излегува во голема количина и совршена е за слави,...

Киндер Буено штангли со мелен лешник, без печење, само нареди и...

Чоколадни штангли со вкус на Киндер Буено. Децата ќе ги обожаваат овие чоколадни колачиња кои во нив имаат мелен лешник и бисквити. Овие штангли...

Солена посна торта со розен кори, брзо и вкусно, декоративно предјадење...

Рецепт и видео презентација на “Лесно е да се готви” ( Lako je kuvati ) – Солена посна торта со розен кори. Декоративно, вкусно, ладно...

Солена торта готова за 20 минути – не само што е...

Потребни ви се само готови кори за розен торта, за солена варијанта, ги има во поголемите маркети. Во рецептот е даден предлог за фил кој...

Солена торта со розен кори, декоративно, ладно предјадење за посни слави

Декоративно, вкусно, ладно предјадење кое е идеално за време на пост или за посни слави. Потребни состојки: 1 пакување солени розен кори 300 мл вода 4 лажици густин 250...

Бел розен колач, вкусен и лесен, одличен за слави и родендени...

Нашата драга Светлана Карапетровска ни го приготви овој превкусен колач, кој одлично одговара после попладневното кафенце. Рецептот го објави во нашата група НМД рецепти. Фото...

Непечена торта со розен кори – се топи во уста!

Потребни состојки: 1,5 пакување розен кори 1,5 литар млеко 5 јајца 800 г шеќер 12 лажици брашно 400 г квалитетно чоколадо за готвење 500 г мелени ореви 4 ванилин шеќер 1 лимон –...