Дома Тагови ролат од месо

Таг: ролат од месо

Кога ќе ми останат јајца од Велигден, ги мешам со малку...

Во нашето семејство, јајцата се на менито речиси секој ден. После Велигден, пак, често ми остануваат околу десетина бојадисани јајца, кои сите знаеме дека...

Најсочниот и највкусниот ролат од месо

Фотографија и рецепт на Гордана Данилов. Потребни состојки: 500 г мелено јунешко месо, 150 г свежи домашни колбаси без обвивка, 100 г ситно сечкана, димена сланина, 1 главица ситно...

Шарен ролат од месо: економичен и одличен ручек: Кога од малку...

Кога од малку ќе направиме многу е токму овој ролат од месо. Како на економичен начин да ја искористите малата количина мелено месо и зеленчук...