Дома Тагови рецепт

Таг: рецепт

КОХ: Најубавиот колач со гриз, прелиен со млеко – евтин, сочен...

Кога треба да направите некој колач на брзина, а да има проверено добар вкус, тогаш кохот е вистинскиот избор. Кох е колач кој се...

ПИРОШКИ ЗА 30 МИНУТИ: Феноменален вкус, секој втор ден ги приготвувам

Многу вкусни, баш вистински пирошки со вкус што ќе го паметете. Првиот рецепт се приготвува со тесто кое уште се нарекува и „лудо” тесто...

Најсочниот, највкусниот колач со кајсии и јогурт

За овој вид на колачи, мојот сопруг вели дека тоа биле „леб колачи“. Меѓутоа, кога го направив овој колач, веднаш го привлече со изгледот,...

ПАМУК КИФЛИ, НАЈМЕКИТЕ ВО СВЕТОТ: Повкусно тесто никогаш не сте пробале

Ако барате рецепт за кифлички кои се меки како душа, мирисни и многу вкусни, а следниот ден не се сушат и не стануваат тврди...

СИТЕ МИ ГО ПОБАРАА РЕЦЕПТОТ: Кифлички на потполно друг начин, готови...

Прекрасни кифлички кои се печат само 8 минути! Може да се приготват во солена или слатка варијанта, па во рецептот се дадени двете варијанти...

ЛИСНАТА ПОГАЧА СО ЈОГУРТ: Мека, декоративна и вкусна за секаква пригода

Лиснатата погача со додаток на јогурт е толку посебна и мека, што можете и сама, така да ја јадете. Ќе ви стане секојдневна замена...

ДИЕТАЛНИ ЌОФТИЊА СО ТИКВИЧКИ: Не ми се веруваше дека можам да...

А, кога подобро ќе размислам, па каде е напишано дека кофтињата не треба да бидат диетални? Ако се сака, секогаш може да се јаде...

РЕЦЕПТ ЗА КОМПИР СО МЕСО: Вакво нешто не сте јаделе досега,...

Ова е вкус што гарантирано ќе ве освои при првиот залак. Комбинацијата од месо и компири е најпопуларна не само кај Македонците, туку и...

Црниот дроб ви е преполн со токсини, а вие се дебелеете:...

Кога црниот дроб е полн со т оксини, тој не е во можност нормално да ги извршува своите функции. Луѓето не земаат предвид дека...

ЧОКОЛАДНА КЕКС ТОРТА: Се прави за 15 минути, има вкус кој...

Овој колач се приготвува за помалку од 15 минути, а сите го обожаваат. Им успева баш на сите! Веќе неколку готвачки на јутјуб каналите...