Дома Тагови рафаело топчиња

Таг: рафаело топчиња

Подобри од рафаело: префини кокос колачиња со чоколадо

Ова се преубави кокос колачиња во комбинација со чоколадо, многу едноставни за приготвување. Имате два рецепти за приготвување. РЕЦЕПТ 1 - Потребни состојки: 340 г брашно, 270...

Рафаело топчиња без млеко во прав – готови за 10 минути

Многу едноставна постапка! Потребни состојки: 500 мл млеко, 10 лажици шеќер, 2 ванилин шеќер, 4 лажици густин - пченкарен скроб, 130 г путер/маргарин, 250 г кокос + 50 г за валкање...

Некој ги прави со млеко во прав, ама јас ги правам...

Лапни голтни - слатко задоволство! Потребни состојки: 500 мл млеко 300 г шеќер 8 лажици густин 125 г путер 250 г кокос Бадеми или лешница, по желба Постапка: Густинот разматете го со малку...