Дома Тагови рафаело топчиња

Таг: рафаело топчиња

Имаме фантастичен рецепт: Никогаш повеќе нема да купите Рафаело и Рошер...

Рецепт и видео презентација на Гурман Тв - Фантастичен рецепт за Рафаело и Фереро Рошер топчиња. Ова се најпознатите ситни колачиња - бомбици кои...

Рафаело топчиња кои се прават за 5 минути

Рецепт и видео презентација на Мои домашни рецепти – Рафаело топчиња за 5 минути, за сите љубители на кокосот, одлични снежни топчиња за секој...

Брзи рафаело топчиња од пудинг и кокос – сите деца ги...

Фото и рецепт: Сања Милојевиќ – Рафаело топчиња. Мислам дека сите деца го сакаат овој колач. Јас ги направив без лешник и бадем, а доколку...

Конечно најдов одличен рецепт за рафаело топчиња – многу се вкусни,...

Здраво на сите, сакам со вас да го споделам овој рецепт кој навистина ме воодушеви и со вкусот и со леснотијата со која се...

Црно-бели топчиња или едноставно – мојата верзија на рафаело топчиња –...

Фото и рецепт: Бидулини Црно-белите топчиња се моја модификација на едноставниот рецепт за рафаело бомбиците. Добив идеја да ја поделам основната смеса на два дела,...

Подобри од рафаело: префини кокос колачиња со чоколадо

Ова се преубави кокос колачиња во комбинација со чоколадо, многу едноставни за приготвување. Имате два рецепти за приготвување. РЕЦЕПТ 1 - Потребни состојки: 340 г брашно, 270...

Рафаело топчиња без млеко во прав – готови за 10 минути

Многу едноставна постапка! Потребни состојки: 500 мл млеко 10 лажици шеќер 2 ванилин шеќер 4 лажици густин - пченкарен скроб 130 г путер/маргарин 250 г кокос + 50 г за валкање...

Некој ги прави со млеко во прав, ама јас ги правам...

Лапни голтни - слатко задоволство! Потребни состојки: 500 мл млеко 300 г шеќер 8 лажици густин 125 г путер 250 г кокос Бадеми или лешница, по желба Постапка: Густинот разматете го со малку...