Дома Тагови проширени вени

Таг: проширени вени

Хирургот Петар Драгиќ: Проширените вени се магнет за тромби

Кога се прeceчеме или се повpeдиме, на местото на повpeдата започнува процес на згpyтчување, што го спречува нашето тело да к pвави на неодредено...

Овој лек ме спаси од тромбоза и тахикардија, се пијат 3...

Венската тромбоза е болест на васкуларниот систем. Таа е предизвикана поради згрутчување на кpвтa што може делумно или целосно да ја затне вената и...

БE3 OПEPAЦИJA: Cпасете ги вените со обичен бршлен

Голем број жени, но и мажи cтpaдаат од воспаление на вените и проширени вени кои најчесто последица од предолго стоење на нозе поради работните...

КОЊСКА ДЕТЕЛИНА: Лековит чај кој ги лекува тромбите, воспалените вени и...

Коњската детелина (лат.Melilotus officinalis), позната е под имињата слатка детелина,  ждралец и комунига, кокотац... Од оваа билка за лек се користи надземниот дел. Како...

Најдобриот лек за проширени вени и тромбоза, терапијата трае 30 дена,...

Венските тромби обично се јавуваат во услови на слаб или на-рушен проток на к-рв - венски патишта. Венската тромбоза е болест на васкуларниот систем....

Проширените вени ќе станат минато ако ги мачкате со ова масло...

Проширените вени излекувајте ги со помош на ова неверојатно масло приготвено од многу лековита билка, која е единствена и има способност да ги прочистува...

Пробав сè и ништо не ми помогна, со овој рецепт за...

Стар природен рецепт за проширени вени – ослободете се од овој тежок здравствен проблем на неверојатно лесен и природен начин. “Буквално пробав сè и ништо...

Лек за проширени вени и циркулација– Рецепт според билкарот Мартин Најдовски

Пишува: Мартин Најдовски Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на неговата фан страница Лилма. Лунцура (lat. Gentiana...

Масло од МАСТИКОВО ДРВО за лекување на проширени вени

Есенцијалното масло од мастиково дрво се смета за едно од најефикасните масла кога станува збор за проширени вени и испукани капилари. Мастиковото дрво (Pistacia lentiscus)...

Направете 5 движења со телото за да ги оздравите проширените вени...

Проширените вени се многу честа болест во денешно време и додека за некои тоа е само естетски проблем, другите се соочуваат со непријатни болки. Освен...