Дома Тагови проја со сирење

Таг: проја со сирење

Проја како проја, ама овој рецепт најмногу си го сакам!

Фото и рецепт: Маријана Кузмановиќ Кој не правел проја, мора барем еднаш да проба, не може да згреши. Некои пројата ја прават со 2 или...

Проја без јајца, со сирење и спанаќ, многу брзо, здраво и...

Фото и рецепт: Марика Стаменковиќ Се мери со шолја од 200 мл Потребни состојки: 1 шолја пченично брашно 1 шолја пченкарно брашно 1 прашок за печиво 1 шолја млеко 1 шолја...

Рецепт за ПРОЈА кој секогаш успева, едноставно се приготвува, а вкусот...

Фото и рецепт: Снежана Трајковиќ Оваа проја ја приготвив за мајсторите кои ја прават фасадата на нашата зграда во која живееме, па бидејќи сум на...

Рецепт за убава проја со кој нема утка! Проверено!

Се користи стандардна шолја за кафе. Се пече во тавче бр.28 Напомена: сечете ја малку подизладена, немојте веднаш кога ќа ја извадите од рерна, зошто многу...

ПРОЈА СО СИРЕЊЕ: топло, вкусно, мириса убаво и после не ве...

Потребни состојки: 1 шолја = 200 мл 3 шолји проино брашно (пченкарно) 3 шолји пченично брашно 3 јајца 2 шолји масло 1 шолја млеко 3 шолји кисела вода 1 прашок за печиво 1...