Дома Тагови прочистување

Таг: прочистување

НАЈМОЌНИОТ ЧИСТАЧ НА ОРГАНИЗМОТ: За 24 часа исфрла сè што може...

Традиционалниот рецепт за овој напиток се користи многу одамна за обнова на телото, а толку е силен што се користи само двапати годишно, иако,...

ГОЛЕМ ПРАЗНИК И АСТРОЛОШКИ ДЕН: Никако не прејадувајте се денес, а...

Покрај тоа што денес е голем христијански празник, св. Петка, исто така се смета ден на нови трансформации и почетоци. Станува збор за голем...

БИДЕТЕ ЗДРАВИ: Направете ден за чистење на организмот еднаш месечно со...

Секој човек, колку и да е здрав, а особено доколку има некоја хронична болест или е склон на болести, треба да изврши де-токс ден...

Магична голтка секое утро: Мини коктел за чист црн дроб и...

Првите резултати може да се очекуваат за еден месец, но важно е да истраете секој ден со оваа нова утринска пракса. Овој мини коктел...

Пет дена живеев во тоалет затоа што јадев само овошје, но...

Фрутаријанeц е некој што има исхрана само со овошје. Тоа е само една од многуте други форми на вегетаријанството што неодамна привлече големо внимание...

Бубрезите преработуваат 200 литри крв дневно: исчистете ги од токсини со...

Велиме заштитен „како бубрег во лој“. Да, токму така, бубрезите се два грашковидни и релативно мали органи од витално значење. Токму поради ова, сместени...

Чај од црешови дршки – лек за исфрлање на песок од...

Лековити делови на црешата: за берење и преработка се погодни цвет, лист и кора кои се собираат пролетно време, а плодот во мај и...

Со овој напиток исчистете го црниот дроб за 72 часа и...

Доколку сакате да ослабете неколку килограми и да се ослободите од вишокот сало, треба да го исчистите црниот дроб од масните наслаги. Консумирајте го овој...

Природен лек за прочистување на белите дробови кај пушачи (може...

Потребни состојки: (Основа) 100 г природен мед 100 г таан 100 г ореви мелени 100 г бадеми мелени 100 г сусам 100 г лимон ( да се исцеди ) Дополнително (кој сака...

Доволни се 15 минути за да ги извлече сите токсини од...

Еднаш дневно, пред јадење, се зема една супена лажица ладно цедено масло по избор (најдобри се сончогледовото и сусамовото масло). Доколку се одлучите за сончогледово...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"