Доколку сакате да ослабете неколку килограми и да се ослободите од вишокот сало, треба да го исчистите црниот дроб од масните наслаги.

Консумирајте го овој напиток во период од три дена, па на тој начин помогнете му овој орган повторно да ја врати својата енергија и да проработи со полна пареа.

Како се користи овој напиток?

Консумирајте го напитокот секогаш свежо приготвен, во период од три дена, трипати дневно. За време на овие три дена одбегнувајте тешки оброци, јадете свежа, здрава храна за да се олесни детоксификацијата и да се засили процесот на разложување на салото.

Потребни состојки:

3 лимони
1 шолја сечкан магдонос
5 гранчиња целер
6 шолји вода

Постапка:

Сокот од лимон, магдоносoт и целерот смелете ги во блендер а потоа додадете вода и добро промешајте. Консумирајте по две чаши, трипати дневно на празен стомак (пред оброк!).

Повторете ја постапката во следните два дена. Потоа направете пауза од 7-10 дена и уште еднаш повторете го третманот.