Дома Тагови природен лек за артерии

Таг: природен лек за артерии

Овој лек ме спаси од тромбоза и тахикардија, се пијат 3...

Венската тромбоза е болест на васкуларниот систем. Таа е предизвикана поради згрутчување на кpвтa што може делумно или целосно да ја затне вената и...

КОЊСКА ДЕТЕЛИНА: Лековит чај кој ги лекува тромбите, воспалените вени и...

Коњската детелина (лат.Melilotus officinalis), позната е под имињата слатка детелина,  ждралец и комунига, кокотац... Од оваа билка за лек се користи надземниот дел. Како...

ЗАТНАТИ АРТЕРИИ: Кога ништо не помага – ова ќе помогне, го...

Артеросклерозата е болест која настапува поради затнување на артериите со масни капки и ош.тетување на нивните ѕидови. Тоа затнување го спречува нормалниот проток на кр-вта...

Природна мешавина која ги чисти артериите, го намалува холестеролот, штити од...

Има голема корист од овој напиток - природен лек. Станува збор за комбинација од три супер здрави намирници кои со заедничко и секојдневно делување...

За 10 дена целосна регенерација и чистење на крвните садови –...

Ќе си ги препородите крвните садови за само 10 дена: Стар народен лек за чистење на крвните садови, рецептот вреди чисто злато! Здравјето на крвните...