Дома Тагови празничен колач

Таг: празничен колач

EДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ ВЕЛИГДЕНСКИ КОЛАЧИ – ВЕНЕЦ: Мириса уште две куќи...

Колачот во облик на венец е еден од најпосакуваните на празничната трпеза. Овој колач ја симболизира среќата и здравјето во домот. Домаќинките го подготвуваат...

ЧЕСТИТ ВЕЛИГДЕН: Нека ни е за многу години овој празник со...

Шербетните колачи се највкусните ситни, старински колачи кои се јадат со брзина на светлината. За сите љубители на шербетните колачи, направете ги овие колачиња...

ВКУСЕН РОЛАТ, ПОДОБАР И ОД РЕСАНА КОЛАЧОТ: Десерт за 5 минути,...

Ресана колачот е еден од највкусните и омилените колачи на сите. Покрај тоа што се прави многу брзо и лесно, само со мешање на...

ВКУСЕН РОЛАТ СО КОКОС: Нема поубав рафаело ролат од овој, повкусен...

Кокосот е речиси на сите омилено задоволство и се користи во многу рецепти за десерти. Еден од најпознатите колачи со кокос се секако рафаело...

Најубавиот колач за кој се вели „Повкусен е кога е помал,“...

За овој колач се вели, во што помал калап се направи, толку е повкусен бидејќи изгледа како да има повеќе фил. Во оригиналниот рецепт...

КРАЛ НА ПРАЗНИЧНАТА ТРПЕЗА: овој подзаборавен колач сите го сакаме и...

Oва е еден од колачите кои често се наоѓаат на нашата празнична трпеза - лесен за подготовка, едноставни состојки и многу вкусен, сочен и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"