Дома Тагови праз

Таг: праз

ПОСНА ПРОЈА КАКВА НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ ДОСЕГА: Празот не се пржи,...

Поздрав пријатели, пред вас е еден рецепт кој ќе посакате да го направите и кога ќе заврши постот. За разлика од вообичаените рецепти каде...

МНОГУ ВКУСНО ПОСНО ЈАДЕЊЕ СО ПРАЗ: Толку е вкусно и едноставно...

Поздрав на сите драги пријатели. Пред вас е рецептот за кој сум сигурна дека ќе го приготвувате повторно, дури и кога постот ќе заврши....

БРЗА ПИТА СО ПРАЗ: Одлична за појадок, ручек или вечера –...

Првиот рецепт е на почитуваниот Влатко Стојовски. Ако досега не сте го испробале, запишете си го рецептот и следната пригода направете го. Многу вкусна...

Смирува кашлица и ја подобрува функцијата на бубрезите: Напиток со праз...

Празот е вистински извор на витамини и минерали. Во б орбата за зајакнување на имунитетот, што сега е поважно од било кога, празот е...

ПРАЗ ВО ГАЗИРАНА ВОДА: Само ова ми помогна да ги намалам...

Рецептот и своето искуство со овој природен лек го објави нашата драга членка Бранка Јаков во групата НМД рецепти, а видеото со презентацијата може...

Најдобрата салата на светот за празнење црева – спречува гасови и...

Поголемиот дел од луѓето барем еднаш во животот почувствувале проблем со подуеност во стомакот. Подуеноста се дефинира како чувство на исполнет стомакот кој како...

Салатата од тета Мира, сосем нов рецепт – одличен вкус, гостите...

Рецепт и видео презентација на Ивана од „Шерпица” – Зелка салата со специјален прелив. Пригответе ја оваа „обична” салата на малку поинаков начин и...

Вкусно макало со суви пиперки, компир, праз и салца – превкусно!

Фото и рецепт: Снежана Бошкова Потребни состојки: Половина низа суви пиперки 3 компири со средна величина 1 страк праз ситно сечкан 150 г салца сол по вкус Масло за попарување Постапка: Пиперките се...

Зимско јадење: пржен праз со месо и везени суви пиперки

Фото и рецепт: Виолета Јовеска Никчевска Најубавиот зимски специјалитет кој одлично оди со црно вино. “Пржен праз со месо и везени суви пиперки, одозгора се поросува...

Посна гибаница – фантазија со печурки

Потребни состојки: 1,2 кг брашно 2 полни лажички сол Вода по потреба Фил: 1 кг печурки 4-5 мали страка праз 1 помал компир Масло, сол, вегета, црн пипер, оригано Деталите погледнете ги во...