Посна гибаница – фантазија со печурки

Потребни состојки:

1,2 кг брашно

2 полни лажички сол

Вода по потреба

Фил:

1 кг печурки

4-5 мали страка праз

1 помал компир

Масло, сол, вегета, црн пипер, оригано

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаОткриена е тајната за вечна младост: пробајте го овој рецепт
Следна статијаРужички од баклава – старинска пита која ќе ве освои со првиот залак